[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none” last=”no” hover_type=”none” link=”” border_position=”all”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]
Wisselkoers
De Dubai’s DFM General Index daalde 1,8%, het grootste verlies sinds 23 mei. Abu Dhabi’s ADX General Index en Qatar QE index waren weinig veranderd.
In zijn verklaring wees de MSCI nog op de ‘strenge eisen wat betreft buitenlands eigendom’, zoals de beperkte beschikbaarheid van aandelen aan buitenlandse investeerders. Dat is een punt van zorg voor de landen. ‘Al geldt dit sterker voor de Qatarese markt’, aldus de indexleverancier.
Zuid-Korea en Taiwan zijn onder meer niet opgewaardeerd vanwege vragen over de volledig vrije wisselkoers van de munt, aldus de MSCI. Daarnaast heeft Zuid-Korea ook de ‘anti-competitieve’ praktijken met betrekking tot beursgegevens.
Opkomende markt
De twee landen blijven daarom bij hun status van opkomende markt en komen pas volgend jaar weer in aanmerking voor herziening daarvan. Na China en India zijn Zuid-Korea en Taiwan de grootste opkomende markten in Azië.
MSCI zei dat de schuldencrisis in Griekenland, Ierland en Portugal, geen invloed heeft op de toegankelijkheid van de aandelenmarkten in die landen. Daarom wordt er ook niets veranderd aan de status van de aandelenindices die landen.
Kredietbeoordelaar Standard & Poor’s heeft het kredietoordeel voor Griekenland op 13 juni verlaagd naar CCC, het laagste oordeel ter wereld. Ierland en Portugal hebben het voorbije jaar eveneens noodleningen gezocht.
[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]